Babiš vyjel karavanem za voliči

01.07.2022 / Jakub Cízler / Z domova

Předmluva: Než začnu s tímto kratičkým článkem, rád bych poznamenal, že nejsem Babišův podporovatel, ani odpůrce. Na akci jsem dorazil pouze za účelem informovat čtenáře našeho deníku.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš usedl ve čtvrtek 30. 6. 2022 a pátek 1. 7. 2022 za volant svého obytného vozu a vydal se do Plzeňského kraje. Dle svých slov míří za voliči a odmítá, že by šlo o součást předvolební kampaně. Vůz je nicméně oblepen motivy prezentace hnutí s hesly: „Za Babiše bylo líp“.

Babišův karavan

Cestou pan Babiš navštívil několik důležitých větších měst v našem kraji. Ve čtvrtek to byla města Mýto, Dobřany, Holýšov, Horšovský Týn, Domažlice, Blovice a v pátek následovala města Nepomuk, Přeštice, Kladruby u Stříbra, Plasy a Plzeň.

Pan Babiš, jakožto téměř nejznámější osobnost naší republiky, měl všude velký počet nejen fanoušků, ale i odpůrců. Nebyla vzácnost, že se stal terčem posměšků i urážek. Co ale musím poznamenat, sám pan Babiš nemluvil příliš vlídně o naší aktuální vládě. Myslím si, že od obou stran toto chování nebylo nutné.

Babišův karavan v Přešticích

Zúčastnil jsem se akce v Přešticích na Masarykově náměstí. Průběh akce spočíval v krátkém úvodním proslovu a následném rozdávání triček, kšiltovek, plátěných tašek, podepisování knih a focení. V Plzni akce proběhne dnes, dne 1. 7. v 16:30 – 18:30 Nad Úslavou u Lobezských jezírek.

Jakub Cízler

Víc o autorovi...