Dva Blíženci? To musí znamenat dvě osobnosti v jednom!

20.02.2023 / Tereza Kepková / Astrologie

Živel: Vzduch

Planeta: Merkur

Barva: Zelená, žluto-oranžová

Povaha: Mužská

Opačné znamení: Střelec

Charakteristika Blíženců

Jak už název napovídá, Blíženci jsou znamení dvojčat, proto se nemusíte divit, že povaha vašeho známého má dvě stránky. Nikdy doopravdy nevíte, na čem u něj jste. Cítí k vám lásku? Nenávist? Lítost? Závist? To může být velmi obtížné zjistit. Blíženci se chovají jako světla na diskotéce.  Také je těžké pořádně zachytit jednu barvu, když se jich tam mísí tolik. Jeho rozdvojenou osobnost lze zpozorovat například v knihkupectví. Vášnivě vybírají nejrůznější žánry a stačí jim k tomu pouhé prolistování. Přečtou si poslední stránku a mají vybráno. Podobné je to také při čtení dané knihy. Že budou číst knihu stránku po stránce? Ale ne, to po nich nemůžete chtít. Jsou přelétaví a nedočkaví, proto v příběhu věčně přeskakují. Nenávidí čekání. A to neplatí pouze u knih. Jejich přelétavost se ukazuje i ve vztazích. Pokud je váš partner ve znamení Blíženců a vydržel to s vámi více než pět let, můžete se poplácat po rameni. Zřejmě mi také dáte za pravdu, že váš vztah je plný všech emocí světa a nikdy se s vaším partnerem či partnerkou nenudíte. Blíženci totiž nenávidí nudu.

Zdroj: https://www.vecteezy.com/vector-art/6212562-zodiac-sign-gemini-silhouette-one-of-12-horoscope-signs

Přelétavost? Doslova ve všem

Jak při čtení a ve vztazích, tak i v zájmech jsou Blíženci velmi přelétaví, nikdy sami jistě neví, co je doopravdy bere, natož abyste to byli schopni poznat vy. Do života mi vstoupilo již mnoho Blíženců a všichni měli společné minimálně dvě věci. Přelétavost a nedočkavost. Mezi další věci patří také roztěkanost a nedochvilnost. Nemějte nim to za zlé, na cestě za vámi je rozptýlí každá maličkost, tak si to neberte osobně. Jeden můj velmi talentovaný známý viděl svůj potenciál v herectví. My všichni jsme jeho talent pozorovali. Věnoval se divadlu intenzivně na základní škole a když došlo na přijímací zkoušky, jednou z jeho vyvolených středních škol byla konzervatoř. Jeho lektorka do jeho příprav investovala spoustu času a on se zdál být též zapálený. Bohužel se mu nepoštěstilo a na konzervatoř nebyl přijat. Příští rok to zkusil ještě jednou, což se ukázalo jako skvělý nápad, neboť jeho sen se mu konečně splnil. Nikdy jsem nepřišla na to, proč, ale na poslední chvíli si vybral místo vysněné konzervatoře gymnázium a s dramatickým kroužkem též skončil. Myslela jsem si tedy, že kapitolu herectví považuje za uzavřenu, avšak po roce či dvou jsem zjistila, že nyní dochází na jiný dramatický kroužek a své herectví rozvíjí dál.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/life/a32477167/gemini-zodiac-sign-traits/

Vzhled

Blíženec ve společnosti rozhodně není přehlédnutelný. Jeho štíhlou vysokou postavu nelze nechat bez povšimnutí. Také jejich ostré rysy, jako kdyby vytesané do kamene vás ihned praští do očí. Když už je řeč o očích, najdou se i tací s hnědýma očima, ale po většině se shledáte s křišťálovýma průzračnýma očima oříškově hnědé, šedé, zelené či modré barvy, které těkají z místa na místo. Jejich velmi proměnlivá pokožka má obvykle spíše bledší odstín, avšak v létě se velmi dobře opalují. Naopak v zimě si můžete povšimnout jejich věčně červených tváří ošlehaných od větru. Neděste se jejich rychlých pohybů, mají v hlavě zkrátka tolik nápadů, které nemohou uskutečnit naráz. Mají v tom ale jakýsi cvik, proto se jejich rychlé pohyby vyznačují jistou ladností. Vlasy mívají v různých odstínech, často bývají melírované. Jsou to přeci dvojčata. Plešaté hlavy starších mužů v tomto znamení jsou důsledkem vysoké aktivity jejich mozku.

Zdroj: https://www.posters.cz/art-photo/gemini-v66935

Se kterými znameními si Blíženci obzvláště rozumí?

Beran – jejich společným znakem je překypující energie, kterou oba disponují. Budou se tedy skvěle doplňovat. Blíženec potřebuje zábavu, kterou mu Beran s radostí poskytne.

Býk – Blíženec, který potřebuje neustále o něčem mluvit si s Býkem padne do noty. Býci totiž umí velice dobře naslouchat. Jejich společným zájmem je tvořivost, kterou mohou společně uplatnit.

Váhy – jelikož jsou oba vzdušné znamení, jsou si velice podobní a v hodně věcech si budou rozumět. Tito dva dokáží být zároveň v přátelském vztahu a zároveň v milostném spojení.

Střelec – přestože jsou tyto dvě znamení v horoskopu v opozici, jejich vztah bude dynamický, což oběma vyhovuje. Zároveň zjistí, že mohou jeden druhému říct o veškerých svých pocitech a jeden druhého přitom neurazí.

Známé osobnosti ve znamení Blíženců

 • Arthur Conan Doyle
 • John F. Kennedy
 • Marylin Monroe
 • Johnny Depp
 • Angelina Jolie
 • Tom Holland
 • Bob Dylan
 • Naomi Campbell
 • Jan Hrušínský
 • Tereza Kostková
 • Richard Krajčo
 • Jiří Langmajer
 • Leona Machálková
 • Jaromír Nohavica
 • Libuše Šafránková
 • Jan Železný

Tereza Kepková

Víc o autorovi...