Ezoterické horoskopy aneb proč se nerozcházet s lidmi na základě jejich data narození

26.12.2022 / Tereza Kepková / Astrologie

Určitě znáte ty jisté ezotericky založené lidi, kteří berou určování povahy lidí podle jejich data narození extrémně vážně a všechny lidi, jejichž znamení nepatří mezi jejich oblíbence jako odpad a nedávají jim přílišnou šanci v oboru mezilidských vztahů? Pokud ano, nejspíše berete znamení zvěrokruhu jakožto ezoterické fámy a hlouposti, které jsou sepsány tak, že sedí na každého. V tomto článku bych Vás ovšem ráda vyvedla z omylu a vysvětlila, jak astrologie doopravdy funguje.


Na čem závisí určování povahy podle znamení?

Tak v první řadě je dobré se zamyslet, zda je opravdu efektivní se řídit pouze podle data narození. Přeci jen, kdyby na Zemi existovalo jen dvanáct typů osobnosti, byl by svět poněkud ponurý, což rozhodně není. Pravdou je, že vaše sluneční znamení, tedy znamení, které je dáno vaším datem narození, je pouhou špičkou ledovce. Ve skutečnosti existuje mnohem více aspektů, které ovlivňují vaši povahu. V prví řadě je zde například ascendent a descendent. Ascendent je vypočten podle hodiny našeho narození a symbolizuje nás a naše ego, kdežto descendent symbolizuje lidi kolem nás a naše vztahy. Ascendent a descendent stojí ve zvěrokruhu přesně naproti, a tak tvoří osu horoskopu, která spojuje oba naše póly. Dále se do celkového horoskopu započítává, jaký stupeň otočení zaujímaly všechny planety sluneční soustavy včetně Slunce a Měsíce v moment narození.

Zdroj: https://www.horoskopy.cz/astroclanky/vase-povaha-podle-znameni

Měsíční horoskopy v časopisech

Již z předešlého odstavce je zjevné, že abyste byli schopni určit něčí povahu na základě znamení, bude k tomu potřeba znát ještě čas narození a pak astrology, kteří vám poskytnou přesné výpočty stupňů otočení všech planet. Už toto je pro matematiky, pracující pro magazín v rubrice Horoskopy, nemožné určit, tím pádem bych osobně nedoporučovala řídit se slepě vším, co si přečtete. Na druhou stranu není ani pravdivé veřejné mínění, že časopisy píší články tak, aby seděly úplně na každého. Jak jsem již zmiňovala, články o horoskopech zpracovávají matematici, kteří se zaměřují na různé aspekty Slunce, Měsíce a ostatních planet, avšak jak jsem již uvedla, je v tomto oboru nemožné určit stupeň polohy těchto vesmírných těles. Tím pádem spíše doporučuji, pohlížet na takovéto články s nadhledem, ovšem je možné, že se s některým popisem ztotožníte.

Zdroj: https://rf-hobby.cz/profil/muj-cas-na-kaficko-horoskopy/

Nesuďte lidi podle data narození

Není proto úplně vhodné soudit lidi jen na základě jejich slunečního znamení, když povahu daného člověka určuje tolik aspektů, které od oka prostě nelze určit. Občas si přečtete například charakteristiku Býka a zjistíte, že znáte rovnou několik lidí v tomto znamení, kteří si ale vůbec nejsou podobní, což je úplně běžné. Každý člověk má jedinečné datum i čas narození, proto nelze soudit jen na základě slunečního znamení.

Zdroj: https://www.padesatpetplus.cz/cs/site/fit-mozek/horoskopy-fit/V_jakem_jste_znameni.htm

Jak se tedy stavět k horoskopům?

Základ všeho je brát horoskopy s nadhledem a články o charakteristice jednotlivých znamení jako zábavu a únik od reality. Pak se schválně můžete zamyslet, zda na lidi, které znáte, jejich horoskopy sedí a samozřejmě potom studovat vaše sluneční znamení více do hloubky. Rozhodně se ale nezaměřujte při hledání partnera na určité znamení, které se k tomu vašemu hodí, ale buďte otevření. Každý je jedinečný a stojí za to, pořádně poznat kterékoliv znamení do hloubky.

Tereza Kepková

Víc o autorovi...