Zdroj obrázku: https://timesofindia.indiatimes.com/astrology/horoscope/leo-horoscope-13march-2023-your-constancy-will-allow-you-to-treasure-your-relationship-today/a

Hrdý král a uražené dítě zároveň? Seznamte se s osobností Lva!

01.05.2023 / Tereza Kepková / Astrologie

 

Živel: oheň

Planeta: Slunce

Barvy: oranžová a zlatá

Povaha: mužská

Opačné znamení: Vodnář

 

Charakteristika Lva

Přesně takovým způsobem, jakým si představíte tuto obrovskou kočku, se chová jedinec ve znamení Lva. Dokáže vás okouzlit svým úsměvem a hravostí a nestydí se přimíchat špetku své arogance, díky čemuž získá přesně to, co chce. Ne nadarmo se zvířeti, po kterém je toto znamení pojmenováno, říká ,,král zvířat“. Ovládá všechnu zvěř, stejně jako člověk ve znamení Lva ovládá všechny lidi okolo sebe. Přestože jste nejspíš jeho hru na vůdce dávno prohlédli, neříkejte mu to. Zlomili byste mu tím srdce, což netoužíte zažít. Lev smutek projevuje buď hlasitým řvaním, nebo uraženým vystupováním, které lze těžko ignorovat. Pokud mu ale vyhovíte, dostane se vám přehnané pochvaly a zahrne vás komplimenty. Právě vás odměnil král, važte si toho. Tito lidé nikdy nesedí v temném kutlochu, kde by polemizovali o životě. To si nechme spíše pro Ryby. Lvi najdete v podnicích plných lidí a zábavy. Když už vám sdělí, že zůstávají přeci jen doma, přesto si svým způsobem užívají. Akorát v pohodlí svého domova.

Zdroj: https://www.vecteezy.com/vector-art/6212566-zodiac-sign-leo-silhouette-one-of-the-12-horoscope-signs

 

Přizná někdy svou chybu?

Po dlouhých hádkách a neúnosném přemlouvání vám s uražený obličejem možná dá za pravdu, bude si ale stejně myslet své a dá vám to jasně najevo. Neztrácejte však naději. Znám Lvi, kteří po několika hodinách uvažování nad příčinou hádky svou chybu uznají a máte-li štěstí, omluví se vám. Stále z něj přes ten všechen cirkus bude vyzařovat jistá povýšenost, neberte si ji však osobně. Je to jeho přirozenost, z čehož opět vyplývá vůdcovská povaha tohoto znamení. Lvům zkrátka dělá dobře někomu rozkazovat a zároveň se o své podřízené starat. Není proto divu, že si lidé narození v tomto znamení vybírají práci jako například psychiatr, učitel, politik a zkrátka kterékoliv zaměstnání, kde se mohou uplatnit ve vysoké pozici. Avšak ne vždy to na něj má dobrý vliv. Existují Lvi, kteří jsou svým vysokým postavením tak vyčerpaní, že jim ve finále stačí alespoň ta občasná pozice vůdce v rodině nebo ve společnosti přátel. Ovšem pozor, nemusí ale vždy žvanit a smát se na celé kolo, existují i klidnější typy Lvů, to jste ale ještě nepoznali jejich pravou tvář. Pamatujte, žádný Lev není introvert a když už, pouze to předstírá.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/life/a28400200/leo-season-july-astrology/

 

Vzhled

Hledáte-li člověka ve znamení Lva, představte si tuto kočkovitou šelmu a pozorujte jeho atributy na lidech. Prvně se zaměřte na jejich vlasy. Pokud přímo připomínají hřívu lva, pak jste o krok blíž k odhalení znamení daného člověka. Nemusíte však zkoumat pouze jejich potenciální hřívu, zaměřit se můžete také na jejich postoj a chůzi. Takový typický Lev chodí elegantně a dává najevo nadřazenost. Obecně rozpoznat Lva není nic nezvladatelného. Pravděpodobně si ho všimnete ihned poté, co vkročí do místnosti, i když se jedná o ten tišší typ. Přestože existují modroocí jedinci, u Lvů převažuje hnědá barva očí, a to zvláště u žen. Jejich slavná hustá hříva má nejčastěji zrzavý odstín, nebo temně černou barvu.

Zdroj: https://www.posters.cz/art-photo/leo-v66936

 

Se kterými znameními si Lev obzvláště rozumí?

Beran – tito dva si náramně rozumí, oba jsou totiž ohnivá znamení a nikdy se spolu nebudou nudit. Legrace však končí, když se pár dostane do sporu. Oba chtějí vyhrát a nenechají se odradit. Z koho se ve finále stane vítěz? Toť otázka.

Býk – tento pár může být ideální pro Býka, který se odváží vzít si na starost hrdého Lva. S financemi to může být ze začátku těžké, Lev zrovna nepočítá každou korunu. Trpělivý Býk ho však dokáže naučit, jak se chovat k úsporám.

Blíženec – další dvojice, která bude plná energie a sršet nápadem a chutí do života. Naneštěstí není ani jeden z nich zrovna citlivý typ, proto mezi nimi mohou nastat problémy, o kterých je třeba se naučit komunikovat.

Rak – přestože jsou oba úplně odlišní a stále se nedokážou shodnout na spoustě věcech, dokážou se také perfektně doplňovat a učit se od sebe navzájem.

 

Známé osobnosti ve znamení Lva

Daniel Redcliffe

Jennifer Lopez

Mick Jagger

Fidel Castro

Napoleon Bonaparte

Alfred Hitchcock

Mussolini

Sandra Bullock

Aleš Brichta

Vojtěch Dyk

Ewa Farna

Adéla Gondíková

Jan Kraus

Janek Ledecký

Štefan Margita

Eva Pilarová

Tereza Kepková

Víc o autorovi...