O nás – Mikulášský deník


O nás – Mikulášský deník

Mikulášský deník je studenty spravovaný online magazín, na který může psát kterýkoliv student Mikulášského gymnázia v Plzni, ať už je aspirující politický komentátor, autor budoucího bestselleru, nebo se chce jen podělit o své dojmy z nejnovějšího filmu.

Magazín založili studenti Pavel Halla, Olda Neumann a Dominik Čermák – mrzelo je, že tradice studentského magazínu, v Anglii a Spojených státech běžná, v Čechách prakticky neexistuje. Cílem bylo vytvořit moderní platformu, kam by oni i jejich spolužáci mohli psát o svých zájmech i současném dění. Mikulášský deník je tím naprosto jedinečný – žádná jiná škola v České republice nenabízí platformu, na kterou mohou studenti publikovat tak snadno, jako na Mikulášský deník.

Pro studenty, co se necítí na seriózní žurnalistiku, máme v rukávu magazín Aubergine. Satirický magazín, na kterém se dočtete i to, co není pravda.


Sociální média

K našemu magazínu vedeme i Twitter, Instagram a Facebook, kam píšeme o současném dění, zajímavostech z historie a občas přinášíme i živé vstupy z centra dění. Můžete nám tady klidně i napsat, ať už půjde o námět, dotaz, kamarádský pokec nebo si budete chtít postěžovat na gramatické chyby, které naši redaktoři přehlédli.

Sledujte Mikulášský deník na FacebookuTwitteru a Instagramu. Můžete nám také napsat na redakce@mikulasskydenik.cz.


Jak se stát autorem

Chcete-li se stát autorem neváhejte vyplnit formulář a cobydup budete moct psát své mistrovské dílo.


Školní časopis?

Mikulášský deník není školní časopis v pravém slova smyslu. Jde o studentský projekt – škola do chodu časopisu nezasahuje, studenti zastávají roli autorů a na kvalitu příspěvků dohlíží stálá redakce.

Samostatnost magazínu nám umožňuje psát o i o tématech, která by byla pro školní časopis nevhodná. Ačkoliv se nebojíme názorů na právě úřadující politiky, drby o celebritách i jiné kontroverzní náměty, články musí odpovídat určité úrovni kvality. Právě proto máme stálou redakci, která dohlíží na hladký chod webu.