O deníku

Mikulášský deník je studenty spravovaný online magazín, na který může psát kterýkoliv student Mikulášského gymnázia v Plzni, ať už je aspirující politický komentátor, autor budoucího bestselleru, nebo se chce jen podělit o své dojmy z nejnovějšího filmu.

Magazín založili studenti Pavel Halla, Olda Neumann a Dominik Čermák – mrzelo je, že tradice studentského magazínu, v Anglii a Spojených státech běžná, v Čechách prakticky neexistuje. Cílem bylo vytvořit moderní platformu, kam by oni i jejich spolužáci mohli psát o svých zájmech i současném dění. Mikulášský deník je tím naprosto jedinečný – žádná jiná škola v České republice nenabízí platformu, na kterou mohou studenti publikovat tak snadno, jako na Mikulášský deník.

Kontakty

Náš tým

 • Autor Mikulášského deníku, jehož tvář není známá

  Anna Volfová

 • Mladý energický a nadějný mladý muž se zářivým úsměvem

  Daniel Pojhan

  Jsem autor několika článků zde na deníku, především zaměřené na technologie, umělou inteligenci a programování, protože se o tyto témata...

 • Jakub Cízler

  Jsem člověk spíše humanitního zaměření. Často o věcech přemýšlím do hloubky, slovíčkařím a zastávám teorii, že mluvit o psychickém zdraví...

 • Tereza Kepková

  Baví mě informovat mladé lidi o nevšedních počinech přírody a zároveň psát o charakteristice znamení zvěrokruhu. O této tématice jsem...

 • Autor Mikulášského deníku, jehož tvář není známá

  Veronika Čipryč

Školní časopis?

Mikulášský deník není školní časopis v pravém slova smyslu. Jde o studentský projekt – škola do chodu časopisu nezasahuje, studenti zastávají roli autorů a na kvalitu příspěvků dohlíží stálá redakce.

Samostatnost magazínu nám umožňuje psát o i o tématech, která by byla pro školní časopis nevhodná. Ačkoliv se nebojíme názorů na právě úřadující politiky, drby o celebritách i jiné kontroverzní náměty, články musí odpovídat určité úrovni kvality. Právě proto máme stálou redakci, která dohlíží na hladký chod webu.

Historie

 • 1. výtisk Mikulášského deníku [2023]

  Tak konečně jsme začali prodávat výtisky! Díky tomu se nám povedlo zajistit tištěnou i webovou podobu deníku. Ve vydávání výtisků bychom rádi i nadále pokračovali, tak uvidíme, jak nám to zájem o ně dovolí.

  Výtisky jsou jak pro studenty, tak pro učitele a budou vycházet každý měsíc kromě letních prázdnin. A nebojte! Pokud jste si váš vysněný výtisk nestihli koupit, další měsíc ho bude možné naleznout zde na stránkách ve formě PDF.

 • Nové webové stránky [2023]

  Rok 2023 přináší maturitu pro Vokyho, a konkrétně ta z informatiky přináší pro Deník velké změny.

  Voky předělal stránky, tudíž jsou teď víc moderní a uživatelsky příjemné.

  Děkujeme a přejeme hodně štěstí u maturity!

 • 3. nastartování deníku [2022]

  Dan Pojhan a Kuba Cízler se jako jediní ucházeli o místo šéfredaktora na deníku, nakonec se tedy rozhodlo, že budou šéfredaktoři dva.

  V novinářství je tohle sice neobvyklé, pro nás je to však výhoda. Za naše funkční období jsme deník dali do kupy, aby se na něm dalo zase aktivně publikovat. A i přesto že máme před sebou ještě dlouhou cestu, už tak jsme dokázali udělat dost práce a ukázali jsme, že mikulášský deník má šanci.

 • 2. nastartování deníku [2021]

  Lukáš Brož (šéfredaktor)

 • 1. Nastartování deníku [2019]

  Pavel Halla (admin), Olda Neumann (šéfredaktor)