Ronnie O’Sullivan vyhrál finále Champion of Champions 2022

06.11.2022 / Jakub Cízler / Sport

Dne 6. listopadu 2022 se odehrálo finále snookerového turnaje Champion of Champions. Hráč Ronnie O’Sullivan zvítězil nad svým protivníkem Juddem Trumpem 10-6 na framy. Získal tak svůj čtvrtý titul v tomto turnaji. Svůj 77. profesionální titul zpečetil 81bodovým odstupem.

Snookerový turnaj Champion of Champions se odehrával od 31. října do 6. listopadu 2022 v Boltonu ve Velké Británii. Letos se jednalo o dvanáctý turnaj od roku 1978. V loňském roce zvítězil hráč Judd Trump, který zde porazil Johna Higginse a vyhrál tak tento turnaj poprvé v životě. Ovšem v letošním ročníku byl svržen jeho velkým konkurentem, Ronnie O’Sullivanem.

Už dle předzápasových průzkumů byl Ronnie považován za velkého favorita, dle jeho celoročních a takřka celoživotních úspěchů. Tato domněnka se v rychlosti začala měnit v realitu ještě před večerní částí, neboť O’Sullivan v odpolední části vyhrál šest z úvodních sedmi framů. O’Sullivan skvěle vstoupil do zápasu s brejky 96 a 103 a dostal se do vedení 2:0 na framy.

O’Sullivan vyhrával nad Trumpem, ale ten vyhrál poslední dva framy před večerní částí.

Judd Trump v turnaji Champion of Champions 2022

Štěstí, nebo záměr?

V osmém framu Judd Trump odehrál sedmé maximum své kariéry. Povedlo se mu odehrát brejk se 147 body, což je i druhý nejlepší brejk v historii celého turnaje Champion of Champions. Ronnie O’Sullivan však zůstal sedět nehnutě v křesle a dál pozoroval hru.

https://www.youtube.com/watch?v=7nm-JnGYBLs
Video z Trumpova 147 bodového triumfu

 

Jakub Cízler

Víc o autorovi...