Studenti si přijedou do Plzně vyslechnout přednášky od svých vrstevníků

30.09.2019 / Oldřich Neumann / Z Mikulášského

V noci ze 4. na 5. října se v Plzni setká několik desítek studentů na první Plzeňské přednáškové noci (PLNOC). Akce se bude konat od 18:00 hodin v prostorech Gymnázia Plzeň, Mikulášské nám. 23 a má za cíl zprostředkovat studentům středních a vysokých škol přednášky libovolných témat od svých vrstevníků.

„Koncept studentské přednáškové noci není v České republice neznámý. Aktuálně obdobné akce probíhají v Brně, Praze, Hradci Králové, avšak doposud se nic obdobného neuskutečnilo v Západních Čechách,“

vysvětluje Jakub Štěpánek, hlavní koordinátor PLNOCi, proč se myšlenka přenesla i do Plzně.
Program PLNOCi / Facebook PLNOC

Účastníci se již teď mohou těšit na přednášky například o umělé inteligenci, lingvistice, fyzickém i psychickém zdraví, problematice šikany apod. Mimo to je pro ně připravené po celou dobu občerstvení a bohatý doprovodný program, ve kterém nechybí deskové hry, LEGO, pohybové workshopy, noční chemická show a dokonce i mobilní planetárium. Po skončení programové části mají následně studenti možnost přenocovat v prostorech gymnázia.

Celý projekt zaštiťuje Středisko volného času RADOVÁNEK, které je jednou z největších organizací svého druhu v České republice, dalšími partnery jsou, Gymnázium Plzeň, Mikulášské nám. 23., MŠMT a Plzeňský kraj.

Více informací o celé akci naleznete na webových stránkách www.plnoc.cz

Zdroj / Tisková zpráva PLNOCi, Petra Plachá
Titulní obrázek / Facebook PLNOC

Autor Mikulášského deníku, jehož tvář není známá

Oldřich Neumann

Víc o autorovi...