Ve společnosti živel, o samotě vyděšená dušička! Jak je to tedy s Rakem?

27.03.2023 / Tereza Kepková / Astrologie

Živel: Voda

Planeta: Měsíc

Barva: zelená, bílá a stříbrná

Povaha: ženská

Opačné znamení: Kozoroh

Charakteristika Raka

Proč se Rakovi také říká měsíční znamení? Doslova to s tím souvisí. Raci jsou emočně stejně proměnliví jako fáze Měsíce, proto je rozpoznáte nejlépe v noci za měsíčního svitu. Raci svoje nálady mění periodicky, tak, jak je tomu i u Měsíce, ale je to pořád jeden a ten samý člověk, všimli jste si toho někdy? Že by nakažlivý smích, připomínající kdákající slepici? Ano, je to ten nejzábavnější člověk v místnosti, když je mezi svými. Na to pozor. Tak, jak ho vidíte se chovat ve společnosti určitých lidí neznamená, že stejný bude vždycky. Záleží, kde se cítí dobře. Takto ho lze rozpoznat nejlépe. Zda-li je to jen povrchní mělký smích, necítí se zrovna nejlépe, ale když je mu obzvlášť dobře, jeho smích vychází z hloubky. Avšak nepotřebují být vždy středem pozornosti, jako například Lev nebo Střelec. Nenechte se však zmást jeho smyslem pro společenskost, když má své špatné období, zabalí vás do deky promočené od slz. I když může dobře skrývat nadšení ze života, jakmile se vám svěří, je z něj hromádka neštěstí a snadno se dokáže utápět v hluboké depresi.

Zdroj: https://www.creativefabrica.com/product/cancer-zodiac-sign-2/

Je možné urazit Raka? Celkem snadno

Jak už jsem zde uváděla, spousta Raků má sklony k depresi. Přestože působí navenek jako bezstarostná dětská duše, jeho děsivé myšlenky a různé fóbie ho straší ve dne i v noci, kdykoliv není nablízku nikdo, kdo by ho mohl rozptýlit a vyvolat jeho humornou stranu povahy. Často se nechá srazit strachem a pesimismem, jakmile se ho ale naučí ovládat, jeho srdce bude naplněno překypujícím štěstím. Pro většinu z nich je právě strach největší překážkou v životě a je pro ně těžko odbouratelný. Obzvlášť pokud ho náš Rak nemá ještě pod kontrolou, dokáže ho zranit jen sebemenší náznak rozhořčení v hlase člověka se kterým právě mluví. U citlivějších z nich stačí jen pouhý bodavý pohled, který se jim zapíchne hluboko do srdce a zjevuje se jim před očima ještě dlouho poté. Někdy je schopný vám vaše bezcitné chování vrátit se stejnou bodavostí jako to dělá Štír, ovšem bere za své chování následky, na rozdíl od Štíra. V dalším případě je schopen se urazit a zalézt do ulity po nekonečně dlouhou dobu. Můžete do něj šťouchat sebevíc, avšak věřte, že marně.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/life/a32894405/cancer-zodiac-sign-traits/

Vzhled

Existují dva druhy Raka. Ten první má jemnou pleť, kulatý obličej připomínající dětskou tvářičku, široký úsměv plný upřímné radosti a taktéž kulaté oči. Tento druh se podobá Měsíci nejen povahově, ale zároveň i vzhledově. Jeho obličej je také tak kulatý. Že jste žádného takového Raka ještě neviděli? Ten druhý typ je o něco běžnější. Jeho poměrně velkou lebku doplňují ostré rysy v obličeji, například vystouplé lícní kosti, či ostře vykrojená čelist. Obvykle mají nepravidelně rostoucí zuby, podle čehož se však v dnešní době není radno řídit, jelikož má jistá část z nich ortodonticky upravený chrup. Na rozdíl od prvního typu, tito lidé mají oči méně výrazné a celkem daleko od sebe. Celkový dojem doplňuje zajímavé a výrazné obočí. Pokud znáte Raka, který je směsicí obou již zmíněných typů, je to samozřejmě také možné, avšak vždycky v něm jisté rysy Raka poznáte. Jejich postava může být jak zavalitější, tak hubenější a nejde si nevšimnout jejich výrazně dlouhých, či naopak výrazně krátkých končetin.

Zdroj: https://www.posters.cz/art-photo/cancer-v66934

Se kterými znameními si Rak obzvláště rozumí?

Beran – ačkoliv to hodně lidí překvapí, tito dva se nutně potřebují, přestože si lezou neskutečně na nervy. Rak nechápe, jak může být Beran tak impulsivní a Beran naopak nechápe, jak může být Rak tak zranitelný

Štír – tito dva v sobě snadno najdou zalíbení, jejich přitažlivost je vzájemná. Nejčastějším problémem zde bývá komunikace. Rak se znenadání urazí, Štír to nechápe, následně se též urazí, mstí se a hádka je na světě. Proto komunikace je klíč.

Býk – tento vztah bude velmi hluboký, romantický a plný harmonie. Oba mají smysl pro peníze a domácnost, v čemž si vyhovují.

Ryby – jelikož se jedná taktéž o vodní znamení, tito dva lidé jsou si velice podobní, v lecčem si rozumí a rádi vyslechnou jeden druhého.

Známé osobnosti ve znamení Raka

 • Louis Armstrong
 • Ernest Hemingway
 • Nikola Tesla
 • Meryl Streep
 • Ariana Grande
 • Elon Musk
 • Selena Gomez
 • Tom Cruise
 • Iva Janžurová
 • Helena Růžičková
 • Michal David
 • Karel Gott
 • Jiří Krampol
 • Tereza Pergnerová
 • Helena Třeštíková
 • Ivan Trojan

Tereza Kepková

Víc o autorovi...