Videohry na prázdniny

01.07.2023 / Nikola Tománková / Tipy, Zábava

Prázdniny před námi a trochu víc volného času, na který se všichni jistě těšíme.

Takže pro hráče mám typy na to, jak strávit následující týdny a měsíce. Jako první se soustředíme na hry, které už vyšly a Vy jste jistě jako pilní studenti gymnázia neměli čas si je zahrát.

 

 

 

Hogwarts Legacy

Začneme u fanoušků Harryho Pottera

O čem hra je?

Zažijte Bradavice v 19. století. Vaše postava je studentem, který drží klíč k prastarému tajemství, jež hrozí roztrháním kouzelnického světa na kusy.

 

Doporučení?

 

Hogwarts Legacy už je nějakou tu chvilku na internetu a rozdělil fanoušky na dva tábory. Jeden tuhle hru miluje a chválí si ji za krásnou grafiku a druhý jí opovrhuje. Na čem se ale oba schodnou je, že příběh zdaleka není tak dobrý jako jeho knižní předloha. Takže Vám doporučuji se nejdřív podívat na nějaký gameplay, pro zjištění, jestli vás to bude vůbec bavit.

 

 

 

Dead Space

 

Remake staré hororové hry, ačkoliv by to někteří nazvali střílečkou.

Ve hře Dead Space sledujeme příběh Isaaca Clarka, obyčejného technika, který se dostane do situace jako vystřižené z noční můry poté, co se nalodí na vesmírné plavidlo USG Ishimura, kde hledá svou ztracenou přítelkyni. Tam záhy zjistí, že loď obsadila odporná stvoření, takzvaní nekromorfové. Isaac tak musí přežít dostatečně dlouho na to, aby zjistil, co se stalo jeho partnerce – a přitom si zachoval poslední zbytky zdravého rozumu.

Pro lidi, co tuhle hru už hráli, musím říct, že je tam pár změn, ale většina lidí si je chválí a celkově se remake shledává s úspěchem, a proto všem nadšencům pro vesmír a střílečky (horory) doporučuji.

 

Remake Resident Evil IV

Když už jsme u slavných hororových remaků, tak je tu Resident Evil 4.

Pro lidi, kteří neznají sérii Resident Evil, tak jde o zombie střílečku. Upřímně jsem spíš fanoušek nových pokračování, ale tohle je stará dobrá klasika a má to něco do sebe. Pokud nehodláte začít od jedničky, tak Vám příběh asi nic moc říkat nebude, ale jestli máte rádi zombie a střílečky s dobrou grafikou, tak doporučuji.

 

 

A tohle jsou tři hry, které mě dokázaly zaujmout. Snad si i Vy v nich najdete nějaké zalíbení.

Nikola Tománková

Víc o autorovi...