Vše, co Apple představil na dnešní prezentaci

10.09.2019 / Pavel Halla / Ze zahraničí

Jako každý rok se dnes zástupci největších technologických magazínů a Apple nadšenci sešli v auditoriu Steva Jobse aby byli svědky odhalení očekávané nové generace iPhonů.


Spuštění služeb Apple Arcade a Apple TV+

Apple Arcade přinese množství her na iPhone, iPad, Mac a Apple TV za jeden poplatek pro celou rodinu, zatímco Apple TV+ bude ze začátku nabízet několik originálních seriálů. Na konferenci Apple promítl trailer na originální seriál SEE – do společnosti které bohové vzali zrak se narodí dvě vidoucí děti. Dále pak Apple nabídne například The Morning Show – comedy show s Reese Whitherspoon, Jennifer Aniston a Stevem Carellem v hlavních rolích. Aby Apple novou službu, která má oproti konkurentům menší nabídku, zpopularizoval nabídne ke koupi nových Apple zařízení TV+ na rok zdarma. Apple Arcade bude spuštěno 19. září a Apple TV+ 1. listopadu. Obě služby budou k dispozici v ČR za cenu pěti dolarů.

https://www.youtube.com/watch?v=7Rg0y7NT1gU

 

Nový model nejoblíbenějšího iPadu

Nejlevnější iPad se dočkal většího 10.2 palcového displeje, podporu pro Apple Pencil a možnost připojení Smart klávesnice. Dále pak kompatibilitu s novým iPadOS, který umožňuje multitasking, screenshotování celých webových stránek, připojení USB zařízení a automaticky zobrazuje počítačové verze webů. 

Nový iPad sedmé generace / Apple

 

Apple Watch páté generace

Nové hodinky mají nyní stále zapnutý displej, takže čas ukazují i pokud je uživatel neaktivoval zvednutím ruky. Nově také Apple Watch umí volat záchranné služby mezinárodně. Funkce SOS volání, představená na Apple Watch 4, detekuje pád uživatele a po minutě bez detekce pohybu automaticky zavolá záchrannou službu. Dále mají nové Apple Watch vestavěný kompas a poskytují uživatelům možnost zapojit se do tří nových zdravotních výzkumů.

https://twitter.com/mikulasskydenik/status/1171478154906488832
Apple Watch series 5 / Apple

 

iPhone 11

Nejočekávanější produkt dnešní prezentace upoutá šesti novými barvami, rychlejším čipem A13 Bionic, o kterém si Apple neodpustil tradičně podotknout, že je nejrychlejší co kdy vyrobili, a hlavně novým duálním fotoaparátem. Právě tomu bylo při prezentaci věnováno nejvíce prostoru. 

Šest nových barev iPhonu 11 / Apple

Kromě tradičního fotoaparátu přibyl druhý, širokoúhlý, s pozorovacím úhlem 120°. Ten umožňuje pořizování monumentálních fotografií krajin nebo kvalitní focení v těsných prostorech. iPhone 11 začíná na ceně 20 990 Kč za 64 GB model. 

Na této fotografii Apple demonstroval nový širokoúhlý objektiv iPhonu 11 / Apple

 

iPhone Pro – nový „prémiový“ iPhone

Zatímco iPhone 11 je spíše pokračovatelem iPhonu Xr, iPhone Pro pokračuje ve šlépějích iPhonu Xs – má OLED displej, větší kapacitu baterie, nové barevné odstíny a trojitý fotoaparát – širokoúhlý, ultraširokoúhlý a teleobjektiv. Všechny tři objektivy pracují dohromady a lze mezi nimi instantně přepínat. iPhone se dočkal i aktualizací  kvality natáčení a možností úprav videa. iPhone pro má začínat na 29 990 Kč za 5,8 palcový model a 32 990 Kč za 6,5 palcový model.

Nový iPhone Pro s trojitým fotoaparátem v barvě Půlnočně zelená / Apple
Nové barvy – zlatá, půlnočně zelená, stříbrná a vesmírně šedá / Apple

 

 

Titulní obrázek / Apple

Autor Mikulášského deníku, jehož tvář není známá

Pavel Halla

Víc o autorovi...